Kas Tendon Egzersizi ( Yi Jin Jing )

Qi Gong:

Kas Tendon Egzersizi (Yi Jin Jing)

Kas ve Tendon Egzersizi, Zen Budizm’in kurucusu Bodhidharma tarafından geliştirilmiş olan efsanevi bir çalışmadır. Günümüzde bu isimle bilinen pek çok farklı çalışma bulunmakla birlikte, özgün çalışma yalnızca Da Mo Pai ya da Bodhidharma Okulu olarak bilinen ve kökleri ustadan ustaya, Bodhidharma’ya kadar ulaşan okulun beden eğitiminin ilk aşama çalışmasıdır.

Bedeni mükemmel sağlık ve enerji durumuna ulaştırmak için Çin tarihi boyunca geliştirilmiş en etkili birkaç egzersizden bir tanesidir. Kas ve Tendon Egzersizi aynı zamanda, ruhsal yolda ilerlerken yapılan hataların sonucunda bedende ve zihinde oluşan sorunları da temizleme becerisiyle ünlüdür.

Uygulaması 20 dakika kadar süren, kasların ve tendonların kullanımını gerektiren son derece zevkli bir çalışmadır. Çalışma ilk 100 günde maksimum etkilerini göstermesine karşın genellikle eğitimler sırasında sık sık ilginç iyileşmelerle karşılaşılmaktadır.

Çalışma gerçekten de ilk olarak bedende bulunan iltihapları temizlemektedir. Bedende yer etmiş olan bu iltihaplar kalp ve damar hastalıklarının temel nedeni olduğundan ilk önemli etkilerini kalp ve damar sistemi üzerinde göstermektedir.

Yi Jin Jing çalışan öğrencilerin ortak gözlemi günlük enerjilerinin sürekli olarak artması ve bedenlerindeki sağlık sorunlarının kısa bir sürede gözle görülür şekilde iyileşmeye başlamasıdır.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=jqgE6qrLDns

One response »

  1. Sevgili Azad, insana bedensel ve ruhsal yolculuğa adım attıran yi jin jing ‘i ne kadar çok kişiye ulaştırabilirsen içine o kadar mutluluk dolsun, öyle de olacak…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s