Yazdıklarım kimi dostlardan alıntıdır kimi akla gelen. “İlim dile geldi ise herkesin malıdır.”

İsmim Aziz Azad Dural. 1975 yılında Ankara‘da dünyaya geldim. İlkokulu bitirmek üzere iken meditasyon diye bir şeyin varlığından haberdar oldum. 11-12 yaşlarınızda neden ilginizi çeker ki böyle bir konu. Zihnimin fazla çalışması beni daha sakin bir durumun yaşanabileceği gerçeği ile tanışmaya sürükledi. Ya da aslında hepimizin dâhil olduğu o dinginliğin bir yansıması sonucunda bir kapı olduğunu öğrendim.

Lise çağlarıma kadar bu konu üzerine hiçbir kaynak ya da öğretmene denk gelemedim. Liseye başladığım yıl neredeyse filmlerdeki gibi bir hocaya denk geldim. Kendisi Türkiye‘ye gelmiş bir Çin’li tarafından eğitilen bir grup öğrenciden biriydi ve beni savaş sanatları disiplinleri ile tanıştırdı. Gelecek 5 sene içerisinde bütün yaşantımı etkileyen bu oldu. 22 yaşımda eğitmen/öğrenci oldum. Savaş sanatlarının yanı sıra eğitimim içerisinde düşünce mekanikleri, gücün doğası, vs konularında eğitildim ve eğitimler verdim. Savaş sanatlarında hayvan formlarını bu süreçte öğrendim.

2000’li yılların başında İstanbul‘da Qi Gong eğitimleri almaya başladım. O günden bugüne halen öğrenci/öğretmen olarak eğitimlerime devam ediyorum. Yurtdışından gelen alanında dünyada sayılı öğretmenden olan birkaç isimden eğitim aldım. Dao In, Xing Shen Zhuang Fa, Xing Gong Ba Gua çalışmalarını bu süreçte öğrendim ve uygulamaya başladım.

2004 yılında Ankara ve Eskişehir‘de Qi Gong eğitimleri vermeye başladım. Aynı dönemlerde şifa sanatları konusunda birden çok eğitmenle çalışma fırsatım oldu. Usui Reiki Master’ı oldum, ayrıca alternatif tedaviler konusunda çalışmalara katıldım.

2010 yılı başında eğitimimin en önemli süreci başladı. Lise dönemimde başlayan eğitimimin taçlandığı dönem bu dönem oldu. İleri Qi Gong teknikleri, beslenme ve bütünsel sağlık alanlarında uzun süreli eğitimler aldım. Yi Jin Jing, Dao In, Ba Gua, Tai Chi Chuan (temel formlar), Shen Zhen Gong, Nei Gong, ve Dhyanna meditasyonlarını öğrendim ve halen uygulamaya devam etmekteyim. 2013 yılında GrandMaster Fu Wei Zhong’dan Emei Linji Okulu Şifa Sanatları Eğitimi 1. Aşamasını aldım.

2010 yılının Eylül ayından beri Türkiye’de 3 şehirde birçok eğitim yaptım. Hepimiz yaşam kalitemizi arttırabilmeyi ve mutluluğumuzu korumaya çalışıyoruz. Birçoğumuz kendi kendimize, birçoğumuz ise deneyimlerine ve bilgilerine güvendiğimiz insanlar eşliğinde yaşamlarımızda ilerlemeye çalışıyoruz. Halen bütünsel sağlık, bedendeki kas ve enerji blokajları, egzersizler üzerine eğitimler vermeye devam ediyorum. Amacımız sadece mutlu olmak. Erdemli, bilgece, sağlıkla adımlar atabilmek.

Eğitmeni olduğum alanlar:

Emei Linji Wuji Gong

Kas Tendon Egzersizi (Yi Jin Jing)

Xing Shen Zhuang Fa

Usui Reiki (Tüm Aşamalar)

Lisanslı Spor Masörü

Danışmanlık yaptığım konular:

Beslenme

Kişisel bilgileriniz üzerinden danışanın dengeli beslenme programı ve sağlığını korumasına destek olabilecek öneriler sunabiliyorum.

Kişisel gelişim

Birebir egzersiz çalışmaları ve terapötik masaj.

Omurga ve kas sorunları

Genel duruş bozuklukları, kronik omuz, baş, boyun ve bel ağrılarına tedaviye dönük ya da uygulanan tedaviye destek olarak terapötik masaj.

Kronik ağrılar, uyku bozuklukları, cerrahi operasyonlar sonrası toparlanma döneminde destek, sakatlanmalar sonrası iyileşmenin hızlandırılması vb.

İletişim için:
E-posta: aadural@yandex.com

Adresine e-posta ile hangi konuda bilgi almak istediğinizi belirten bir mail atabilirseniz en kısa sürede sizinle temasa geçebilirim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s