Neyi Bildiğim?

Standard

Sırça köşkümüzden ayrılıp ilgi odağından çıkmamız demektir. Kendi gerçekliğimizin duvarlarına dinamiti kendimiz döşeyip patlatıyor olacağız demektir bu. Bunu istemek delilik midir bilemem.

Kimi bilgiler vardır alan sadece dinler dinlediğinden bir şey anlamaz. Anlamayacağı şeyi niye anlatırız o zaman. Böbürlenmemiz için anlatırız. O bilgiye aç ya da onu alabilecek insanlara vermeyiz. Yine o egemenliğimizden feragattir çünkü bu. Bir zaman bekleriz veya uygun olan an deriz hayatımızda yeterli zaman yok deriz deriz de deriz. Bitmez bu dediklerimiz. Kendimize bolca yalan söylemekten hiç bıkmayız.


Birde bilenler vardır. Neyi ne zaman kime vereceğini bilenler. Aslında hepimizin öykündüğü onlardır. Onlar olmaya özeniriz ama kötü taklitlerinden oluruz sadece. Onlar gibi olabilmenin zahmetli bir yolculuk olduğunu görmek istemeyiz. Kısa yoldan o yere ulaşmak isteriz. Oysa kısa sürsün istediğimize her el attığımızda biraz daha uzağa gider en son biz kendimizi de sevdamızı da yitiririz. Onlar yanıbaşımızdan gülümser geçerlerken biz onları farkedemeyecek kadar kendi bilgisizliğimizle böbürleniyor oluruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s