4 Kural – Yol Arkadaşları

Standard

2. Lu – Yol arkadaşları: Bu düşünce ailenizi, görüşlerinizi destekleyen insanları, sizinle birlikte ruhsal yolculukta ilerleyen arkadaşlarınızı ve genel olarak ilişkilerinizi tanımlar. Zaman zaman ruhsal yolunuzda sizinle aynı görüşte olan arkadaşlara ihtiyaç duyacağınız gibi aynı zamanda yolunuzu destekleyen aile ya ya da arkadaş çevresine de ihtiyaç duyacaksınız. Bunun yanı sıra düzgün ilişkiler geliştirmek de bu yolculuğun destekleyici unsurlarındandır. Ruhsal gelişim yolunda ilerleyen bir öğrencinin kendini seven ve sevdiği insanlara karşı sorumluluklarını yerine getirmesi gerekir. Bu yolculuk, dünyevi sorumluluklarımızdan bir kaçış olamaz. Amaç, hem dünyevi sahnede hem de ruhsal boyutta düzgün işlemek, ayakları yere sağlam basan, huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir ortam yaratmaktır.

Yol arkadaşlığı her zaman gereksinim duyduğumuz bir başka parçadır gelişimimizde. Yürüdüğümüz Yol’da yaşadıklarımızı konuşabilmemiz ne yazık ki daha da zorlaşır. Yol arkadaşları bir çok yerde bizim aynamızdır. Kimi zaman bizim motivasyonumuzun kaynağı, kimi zamansa nerede olduğumuzu bize hatırlatanlardır. Yeri gelir eşimiz Yol Arkadaşımız olur. Bizlerin yükünü en çok çeken eşlerimizdir. Birlikte kurulan yuvanın yükü bizim yokluğumuzda onların sırtına kalır. Bir yerine iki insanın gücünde yaşamak zorunda kalırlar.

Yol arkadaşı mutlak sizinde yürüyen olmak zorunda değildir. Yeri gelir eşinizdir, yeri gelir iş arkadaşınızdır, yeri gelir öğrenciniz, yeri gelir öğretmeninizdir. Yol’unuzda sizin yükünüzü an gelir paylaşan, an gelir sizin için taşıyandır. Sizin sorumluluklarınızı yerine getiren değildir. Sizin düzenlemelerinizin işleyişine destek olandır. Şehir dışına gitmişsinizdir ve belli bir süre dönmeyeceksinizdir. Sizin yerinize sizin dengelerinizin bozulmamasına olanaklar oluşturandır Yol arkadaşınız.

Yol arkadaşlarınız sizinle deneyimlerini paylaşandır. Siz ve onlar birlikte birbirinizin gelişimine destek olur, birbirinizin adımlarında mutluluğu ve esenliği paylaşırsınız. Sizin ilerlemeniz doğrudan onların ilerlemesine bağlıdır. Kendi başınıza ilerlediğinizi zannederken aslında sadece yerinizde sayıyorsunuzdur. Yol Arkadaşlarınız yoksa size bunu anımsatacak birilerinin de çevrenizde olmadığını aklınızdan çıkartmayın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s